MALİ TABLO NEDİR?

 benim.muhasebe   Comments Off on MALİ TABLO NEDİR?

Jun12
İşletmelerin VUK,TTK ve SPK standartlarına göre hazırlaması gereken mali verilerdir.Lütfen takip ediniz:

İŞSİZLİK MAAŞI ALMA ŞARTLARI NELERDİR?

Son üç yıl içinde 600 gün SGK primi ve işten çıkış tarihinden geriye dönük 120 gün kesintisiz SGK Priminin yatırılmış olması (120 gün bir firma için şartı kaldırıldı. ) şarttır. Lütfen takip ediniz:

MAYIS 2019 ENFLASYON ORANLARI NEDİR?

 benim.muhasebe   Comments Off on MAYIS 2019 ENFLASYON ORANLARI NEDİR?

Jun09
Aylık Enflasyon TÜFE’de % 0,95 Yİ-ÜFE’de % 2,67 artmış Yıllık Enflasyon TÜFE’de % 18,71 Yİ-ÜFE’de % 28,71 olmuştur. Lütfen takip ediniz:

BAĞIMSIZ DENETİM NEDİR?

 benim.muhasebe   Comments Off on BAĞIMSIZ DENETİM NEDİR?

Jun08
İşletmelerin mali tabloları ve finansal bilgilerini TFRS ve UFRS göre analiz eder üçüncü kişilerin bilgisine sunar. Lütfen takip ediniz:

İÇ KONTROL NEDİR?

 benim.muhasebe   Comments Off on İÇ KONTROL NEDİR?

Jun02
Şirketler ticari faaliyetlerini yerine getirirken, etkin bir iç denetim sistemini kurmaz, güvene dayalı klasik yöntemlerle  hareket ederse geri dönüşü olmayan riskler ile karşı karşıya kalması muhtemeldir. “Eşeğini sağlam kazığa bağla, komşunu hırsız çıkarma” Lütfen takip ediniz:

İÇ DENETÇİ NEDİR?

 benim.muhasebe   Comments Off on İÇ DENETÇİ NEDİR?

Jun02
Şirketlerin mali ve idari  yapılarını analiz eder, risklerini ortaya koyar ve bu riskleri  minimize etmek için çalışmalar yapar. Lütfen takip ediniz:

SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR (SMMM) NEDİR?

 benim.muhasebe   Comments Off on SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR (SMMM) NEDİR?

Jun02
(FREE ACCOUNTING FINANCIAL ADVISOR) Mali Müşavir Şirketlerin mali yapılarını düzenler. Maliye ve üçüncü kişilere hesap verebilir hale getirir. Mali Müşavir 3568 sayılı kanunun gerekli şartlarını yerine getirerek mesleki faaliyetine başlar. Lütfen takip ediniz:

https://benimbahcivan.wixsite.com/bahce